آرایش طبیعی در تابستان

make-up-2

با شیوه زندگی پرشتاب امروزی ، بسیاری از زنان می خواهند آرایش صورت آنها جلوه ای طبیعی داشته باشد که آسان و سریع بوده و در عین حال به اندازه کافی برای کار ویا در طول روز مناسب باشد . آرایش صورت طبیعی در واقع حاصل انتخاب رنگ صحیح و نحوه استفاده از آن است .

دستورالعمل آرایش طبیعی

داشتن یک آرایش طبیعی ساده است البته اگر تمرین کنید . دستورات زیر را برای دستیابی به آرایشی بی نقص دنبال کنید :

۱ با شستن صورت با یک پاک کننده خوب شروع کنید

۲ برای پنهان کردن عیوب مثل لکه ها ، رگ های خونی و یا خال از کانسیلر با ته رنگ زرد استفاده کنید. کانسیلرشما باید یک درجه روشن تراز کرم پودر و مرطوب کننده رنگی شما باشد . نقاطی که دارای لکه است را پوشانده و با اسفنج آرایشی پخش کنید . برای سایه های دور چشم را فراموش نکنید .

۳ بهترین آرایش پایه را برای خود انتخاب کنید. برای داشتن طبیعی ترین چهره ، از یک مرطوب کننده رنگی پس از کانسیلر استفاده کرده و به آرامی با یک اسفنج آرایشی پخش کنید . اگر شما مایل به استفاده از کرم پودر برای پوشش اضافی هستید ، از یک لایه نازک استفاده کنید و با دقت آن را تا زیر خط فک خود پخش کنید .

۴ آرایش مینرال برای داشتن جلوه طبیعی فوق العاده است و به راحتی با استفاده از برس قابل استفاده است.

۵ برای یافتن رنگ مناسب برای پوستتان ، کرم پودرهای مختلف را امتحان کنید ، ساده ترین راه برای پیدا کردن کرم پودرمناسب برای پوست اینست که سه رنگ نزدیک به رنگ پوستتان را با هم روی گونه امتحان کنید . رنگی که به رنگ پوستتان نزدیک تر است را انتخاب کنید .

۶ برای آرایش چشم، به رنگ های طبیعی بچسبید .رنگ خاکستری مایل به قهوه ای، بژ، و یا صورتی تیره را برای سایه چشم و قهوه ای یا خاکستری را برای ریمل استفاده کنید . برای طبیعی تربودن از کشیدن خط چشم صرف نظر کنید . اگر می خواهید خط چشم بکشید از رنگ قهوه ای یا خاکستری به جای سیاه استفاده کنید .

۷ از برق لب استفاده کنید . برای داشتن لبی طبیعی از برق لب بی رنگ و یا صورتی کمرنگ استفاده کنید ، هر گونه خط لب را فراموش کنید .

۸ ترکیب کردن راز استفاده از رژگونه است. ازیک نوع کرمی یا کرم پودری استفاده کنید و با برس آرایش آن را پخش کنید. استفاده ازهر دو بسیار آسان است. در ماه های تابستان، شما می توانید از کمی برنزه کننده برای اضافه کردن رنگ بیشت�� به صورت خود استفاده کنید. برای داشتن آرایشی طبیعی ،باید رنگ رژ گونه شما شبیه رنگ گونه هایتان بعد از یک تمرین ورزشی ملایم باشد .

راهنمایی های بیشترتوسط کارشناسان برای آرایشی کاملا طبیعی :

  • رنگ های ملایم و مات برای ایجاد یک چهره طبیعی مناسب است. رنگ رژگونه، سایه چشم و رژ لب را متناسب با پوستتان انتخاب کنید : رنگ های خنثی ، صورتی کمرنگ یا بژ انتخاب های خوبی هستند . یک گریمور حرفه ای می گوید :” رنگ های مختلف را امتحان کنید ، به خاطر داشته باشید که شما می خواهید اینطور به نظر برسد که آرایش ندارید “
  • همیشه آرایش چهره خود را در نور طبیعی بررسی کنید.
  • از برس های آرایش صورت با کیفیت استفاده کنید، و برای هر کدام از لوازم آرایشتان قلم موی مناسب داشته باشید .مثلا یک برس بزرگ و پفی برای رژ گونه ، یک برس بادامی شکل برای سایه چشم و یک برس نوک تیز برای خط چشم .
  • شما می توانید یک آرایش طبیعی و فوق العاده داشته باشید . با تمرین بیشتر، مردم ممکن است فکر کنند شما اصلاهیچ آرایشی ندارید .

چگونه آرایشمان را در تابستان تازه نگه داریم ؟

۱ در صورت امکان کرم پودر نزنید وبه جای آن از یک مرطوب کننده رنگی استفاده کنید. اگر کرم پودر لازم است، فقط درمرکز صورت استفاده کنید .

۲ سعی کنید در ماه های تابستان از یک کرم پودر بدون چربی(oil – free) استفاده کنید و یا کرم پودر روزمره خود را با یک مرطوب کننده بدون روغن رقیق کنید. این پوشش در هوای گرم بهتر عمل می کند.

۳ از پودرهای پوشاننده به جای پنکیک ، روی فونداسیون استفاده کنید . رژگونه پر رنگ نزنید .

۴ عرق و چربی جمع شده روی صورت را با کاغذهای خشک کن مخصوص صورت پاک کنید . می توانید از یک دستمال تمیز هم استفاده کنید ، آن را به آرامی روی صورت قرار دهید .

۵ به هم ریختگی آرایش زیر چشم و جمع شدن پودر را با یک پنبه پاک کنید. در برابر وسوسه تجدید کانسیلر مقاومت کنید مگر اینکه احساس کنید واقعا ضروری است.

۶ فقط پودر های پوشاننده باز را مجددا تکرار کنید . پودر فشرده یا پنکیک در برخورد با رطوبت ماسیده می شود .

امتیاز شما به این مطلب :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه