البته كه هر كسی مایل است در مقابل دوربین لبخند بزند...


مطالعه جدیدی که در دانشگاه یوتا در آمریکا انجام شده است نشان می دهد که انواع عکس هایی که افراد در صفحه های فیس بوکشان می گذارند، ممکن است باعث ناراحتی دیگران شود. عکس های فیس بوک اغلب افرادی شاد و ‌لبخند به لب که اوقات خوبی را دارند به تصویر می کشد. البته که هر کسی مایل است در مقابل دوربین لبخند بزند. اما این شادی ممکن است غیرواقعی باشد اما از نظر دیگران این شادی واقعی است. این مساله باعث می شود افراد فکر کنند که دوستانشان شادتر از آنها هستند.

دو جامعه شناس در دانشگاه یوتا با 425 دانشجو مصاحبه کردند و از آنها سوال کردند که آیا با اظهاراتی مبنی براین که «تعداد زیادی از دوستان من زندگی بهتری دارند» و اینکه «زندگی منصفانه است»، موافقند یا نه؟ آنها همچنین از دانشجویانی که کاربر فیس بوک بودند سوال کردند که چندتا دوست اینترنتی دارند و چند نفر از آنها را واقعا می شناسند؟ بعد از در نظر گرفتن عوامل مربوط به نژاد، جنسیت،‌ باورهای مذهبی و اینکه آیا داوطلبان مجرد یا در یک رابطه بودند،‌ محققان به این نتیجه رسیدند: هرچه دانشجویان زمان بیشتری را در فیس بوک می گذرانند بیشتر فکر می کنند که دیگران بهتر از آنها هستند. به گفته این پژوهشگران افرادی که از فیس بوک مدت طولانی تری استفاده می کردند بیشتر معتقد بودند دیگران خوشحال ترند و کمتر با منصفانه بودن زندگی موافق بودند.

به علاوه، آنهایی که دوستان بیشتری داشتند اما در دنیای واقعی آشنایی کمتری با آنها داشتند، بیشتر معتقد بودند که دوستانشان زندگی بهتری دارند. براساس این پژوهش افرادی که زمان کمتری را برای معاشرت با دوستان خود در فضای مجازی می گذرانند و زمان بیشتری را برای معاشرت در زندگی واقعی صرف می کنند، با احتمال کمتری ممکن است غمگین شوند.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatiran.com

افسردگی شدید چیست؟
نشانه های افسردگی کدامند؟ چگونه می توان متوجه این علائم شد؟
افسردگی چگونه درمان می‌شود؟
افسردگی بر روی چه نقاطی از بدن تاثیر می گذارد؟
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه