مردی که اصلا چاق نمی‌شود!. آقای پری، ۵۹ ساله، تمام روز مشغول خوردن انواع شیرینی‌ها، چربی‌ها، برگرها و دسرها است، اما دریغ از یک گرم اضافه وزن؛ او اصلا چاق نمی‌شود. او به بیماری‌ای به نام «لیپودیستروفی» مبتلا است. در این بیماری، بدن به سرعت چربی‌ها را آب می‌کند. در کودکی او چاق و فربه بود، اما در سن ۱۲ سالگی و در یک شب تمام چربی‌هایش آب شدند. او تلاش کرد تا کمی وزن اضافه کند، اما تلاش‌های بی‌ثمر بود. او اهل اسکس انکلستان است و نزدیک به یک دهه پیگیر سلامتش بود. در نهایت اما بیماری مذکور د ...

مردی که اصلا چاق نمی‌شود! 
 آقای پری، ۵۹ ساله، تمام روز مشغول خوردن انواع شیرینی‌ها، چربی‌ها، برگرها و دسرها است، اما دریغ از یک گرم اضافه وزن؛ او اصلا چاق نمی‌شود. او به بیماری‌ای به نام «لیپودیستروفی» مبتلا است. در این بیماری، بدن به سرعت چربی‌ها را آب می‌کند.
 
در کودکی او چاق و فربه بود، اما در سن ۱۲ سالگی و در یک شب تمام چربی‌هایش آب شدند. او تلاش کرد تا کمی وزن اضافه کند، اما تلاش‌های بی‌ثمر بود. او اهل اسکس انکلستان است و نزدیک به یک دهه پیگیر سلامتش بود. در نهایت اما بیماری مذکور در او تشخیص داده شد. بدن آقای پری در واقع شش برابر دیگران انسولین تولید می‌کند. پزشکان از این بیماری با عنوان «رویای مانکن‌ها» یاد می‌کنند. 

.

عجیبترین و نادرترین بیماری های جهان! - تصویر 1

  
مردی که سردش نمی‌شود 
ویم هاف اهل هلند است و به او «مرد یخی» نیز گفته می‌شود. او زیر یخ‌‎های شناور شنا می‌کند و می‌تواند بدون مشکل درون سطل پر از یخ برود. او در سرمای زمستان فقط با یک زیرپوش از کوه بلانک بالا رفت و اکثر رکوردهای این چنینی در جهان را به نام خود ثبت کرد. دانشمندان دلیل این اتفاق را نمی‌دانند، اما ویم می‌تواند در دماهای مهلک برای انسان‌های معمولی زنده بماند.

.
 

عجیبترین و نادرترین بیماری های جهان! - تصویر 2

 


 

کودکی که هیچگاه نمی‌خوابد 
او ۲۴ ساعته شبانه روز بیدار است و مانند تمام کودک‌های سه ساله دیگر شلوغ می‌کند، اما تنها همین بیماری است که او را با دیگران متمایز کرده است: او مبتلا به بیماری است که بر اساس آن حتی چند ثانیه هم نمی‌خوابد. 
 
نام او رِت لمب است و پزشکان تا مدتی دلیل این اتفاق را نمی‌دانستند. در نهایت ��یماری‌ای به نام «نقص چیاری» در او تشخیص داده شد که بر روی مغز اثر می‌گذارد. 

 

.

عجیبترین و نادرترین بیماری های جهان! - تصویر 3

  
دختری که به آب آلرژی دارد 
اشلی موریس نمی‌تواند شنا کند یا حتی حمام برود، چرا که به آب آلرژی دارد. بدن او حتی به تعریق ناشی از فعالیت‌های روزانه خودش هم واکنش نشان می‌دهد و سریع قرمز می‌شود. او متولد استرالیا است و از ۱۴ سالگی با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. نام بیماری نادر او نیز اختلالی به نام «اورتیکاریای آبی» است. تاکنون تنها چند مورد در جهان گزارش شده است.


.


 

زنی که فراموش نمی‌کند 
آی.جِی زنی ۴۰ ساله است که همه چیز را به خوبی به یاد دارد. ذهن او کاملا به صورت خودکار می‌تواند جزئیات خاطرات شخصی‌اش را در خود نگه دارد. اگر شما یک تاریخ را مثلا از ۲۵ سال پیش به او نشان دهید و از او بخواهید تا به شما بگوید که چه اتفاقی در آن روز افتاد، او می‌تواند تمام جزئیات را به شما بگوید. او حتی می‌تواند بگوید که در آن روز چه چیزهایی توجهش را جلب کرده بود. علاوه بر این موارد، او به شما می‌گوید که چند شنبه بوده و هوا در آن روز چگونه بوده است! 
 
نام  و تصویر این زن برای حفظ حریم شخصی‌اش فاش نشده است، اما این بیماری آنقدر جالب است که دانشگاه کالیفرنیا آن را «سندروم هایپرتایمسیا» نامیده و به معنای حافظه تصویری فوق‌العاده است. 

 

  
 دختری که فقط تیک تاک می‌خورد! 
ناتالی کوپر، دختری ۱۷ ساله است که به بیماری عجیبی مبتلا است؛ او هر بار که چیزی می‌خورد، مریض می‌شود. در حقیقت، او هیچ چیزی جز «آدامس‌های نعنایی تیک تاک» نمی‌تواند بخورد و فقط آن‌ها با بدنش سازگاری دارد. او مابقی مواد مغذی مورد نیاز بدنش را از طریق لوله‌ای که پزشک‌ها برای او طراحی کرده‌اند، دریافت می‌کند.
 

.

عجیبترین و نادرترین بیماری های جهان! - تصویر 5


موسیقی‌دانی که مرتب سکسکه می‌کند 
کریس سندز، ۲۴ ساله و اهل لینکولن، هر دو ثانیه یک بار سکسکه می‌کند. گاهی اوقات نیز پیش می‌آید که کریس هنگام خواب هم سکسکه می‌‎کند. او تمام درمان‌های موجود پزشکی، یوگا و هیپنوتیز را انجام داده، اما مشکلش حل نشده است. 
 
کریس خودش فکر می‌کند که رفلکس اسید معده‌اش باعث سکسکه‌هایش است. بیماری کریس باعث شده تا او نتواند درست کار کند و تاکنون تنها چهار مرتبه اجرا داشته است. در هفته‌های آتی قرار است که یک عمل جراحی بر روی او انجام شود تا بلکه سکسکه‌های کریس قطع شود! 
 

.

p02bjycc.jpg

 

 

 دختری که پس از خنده، غش می‌کند 
کای آندروود، ۲۰ ساله، به بیماری کاتاپلکسی مبتلا است که بر اساس آن، هر نوع هیجان قوی منجر به سست شدن ماهیچه‌هایش خواهد شد. نشاط، عصبانیت، ترس، شگفت زدگی، حیرت و حتی خجالت از جمله این موارد هستند. بیشترین تعداد از حال رفتن او در طول یک روز ۴۰ مرتبه بوده است. کای اهل بریتانیا است.

.
 

بیماری‌های باورنکردنی!
 


 

دختری که به تکنولوژی آلرژی دارد 
صحبت کردن با گوشی همراه و آشپزی با مایکرو ویو برای خیلی‌ها یک امر عادی است، اما دِبی بِرد به امواج این چنینی آلرژی دارد. این زن ۳۹ ساله امواج الکترومغناطیس حساسیت دارد و به سرعت پوست سرخ می‌شود و پلک‌هایش نیز متورم می‌شوند. او منزل محل سکونتش را به شکلی طراحی کرده که در آن بتواند به راحتی و به دور از مشکل زندگی کند. 

.

عجیبترین و نادرترین بیماری های جهان! - تصویر 8
 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه