معمولا افراد مشهور و مخصوصاً بازیگران مطرح بر اساس قیافه ی ظاهری یا عملکردشان در شغل کنونی شان مورد قضاوت قرار می گیرند و کمتر کسی پیدا می شود که با بهره ی هوشی و استعداد ذاتی آن ها در زمینه ی درک مسائل پیچیده کاری داشته باشد. شاید شما نیز تاکنون به این موضوع فکر نکرده باشید اما برخی از این چهره های مشهور بهره ی هوشی های بسیار بالایی دارند که می توانستند از آن در زمینه های دیگری غیر از شغل کنونی خود استفاده کنند. در ادامه ی مطلب شما را با ۴۰ نفر از باهوش ترین شخصیت های مشهور آشنا خواهیم کر ...

 

معمولا افراد مشهور و مخصوصاً بازیگران مطرح بر اساس قیافه ی ظاهری یا عملکردشان در شغل کنونی شان مورد قضاوت قرار می گیرند و کمتر کسی پیدا می شود که با بهره ی هوشی و استعداد ذاتی آن ها در زمینه ی درک مسائل پیچیده کاری داشته باشد. شاید شما نیز تاکنون به این موضوع فکر نکرده باشید اما برخی از این چهره های مشهور بهره ی هوشی های بسیار بالایی دارند که می توانستند از آن در زمینه های دیگری غیر از شغل کنونی خود استفاده کنند. در ادامه ی مطلب شما را با ۴۰ نفر از باهوش ترین شخصیت های مشهور آشنا خواهیم کرد.

 


 

۱- آرنولد شوارتزنگر (Arnold Schwarzenegger): بهره ی هوشی ۱۳۵

نگاهی به میزان بهره ی هوشی ۴۰ چهره ی مشهور و شناخته شده ی جهان - تصویر 1

 

شاید باور آن برای شما سخت باشد اما ضریب هوشی آرنولد شوارتزنگر ۱۳۵ بوده و در دو رشته ی تناسب اندام و مدیریت تجاری مدرک کارشناسی دارد. او به عنوان یک مهاجر فقیر از اتریش به ایالات متحده آمریکا آمد و بعد از موفقیت فراوان در زمینه ی بدنسازی حرفه ای و بازیگری توانست به مقام فرمانداری کالیفرنیا نیز دست یابد.

 


 

۲- جینا دیویس (Geena Davis): بهره ی هوشی ۱۴۰

569fcc7ae8cde.image-w700

 

 

جینا دیویس یک پیشینه ی کاملاً آکادمیک داشته و مدتی را به تحصیل در کشور سوئد گذرانده است. همچنین او در رشته ی نمایشنامه نویسی در دانشگاه بوستون تحصیل کرده و با سازهایی مانند پیانو، ارگ، طبل و فلوت آشنایی کامل دارد.

 


 

۳- تایرا بنکس (Tyra Banks): بهره ی هوشی ۱۲۰

tyra-banks-harvard-graduation-w700

 

این مدل و مجری معروف در رشته ی تجارت در دانشگاه هاروارد تحصیل کرده است.

 


 

۴- جیمز فرانکو (James Franco): بهره ی هوشی ۱۳۰

James-franco-as-te_1243560a-w700

 

جیمز فرانکو همچنان به تحصیلات خود ادامه می دهد اگر چه وی نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه یو سی ال اَی (UCLA) و کارشناسی ارشد خود را نیز از دانشگاه کلمبیا دریافت کرده است. جیمز در حال حاضر در رشته ی زبان انگلیسی و در مقطع دکتری در دانشگاه ییل تحصیل می کند.

 


 

۵- مَییم بیلیاک (Mayim Bialik): بهره ی هوشی ۱۶۳

640_mayim_bialik_451150054-w700

 

این بازیگر علاوه بر این که در سریال تلویزیونی « تئوری بیگ بنگ» (The Big Bang Theory) نقش یک نابغه را بازی می کند در زندگی واقعی اش نیز یک نابغه به شمار می آید. مَییم بیالیک از دانشگاه یو سی ال آی (UCLA) در سه رشته ی زبان عبری، مطالعات یهودیان و عصب شناسی فارع التحصیل شده است. وی در سال ۲۰۰۸ در رشته ی عصب شناسی مدرک دکترای عصب شناسی را دریافت کرد.

 


 

۶- مدونا (Madonna): بهره ی هوشی ۱۴۰

madonna-iq-w700

 

به گفته ی مدونا ضریب هوشی او ۱۴۰ و در دوران دبیرستان یک دانش آموز طراز اول بوده است. او دانشکده ی موسیقی،تئاتر و رقص دانشگاه میشیگان تحصیل کرده اما در سال ۱۹۷۸ از دانشگاه اخراج شد و به نیویورک سیتی نقل مکان کرد.

 


 

۷- شکیرا (Shakira): بهره ی هوشی ۱۴۰

shakirapodium_G_20091209131811-w700

 

شکیرا دارای مدرک افتخاری از دانشگاه آکسفورد است و برخی اوقات به عنوان سخنران مهمان در این دانشگاه سخنرانی می کند.

 


 

۸- شکیل اونیل (Shaquille O’Neil): بهره ی هوشی ۱۰۱

425_shaquille_oneal_143937390_master-w700

 

این ستاره ی پرآوازه بسکتبال ان بی اَی مدرک کاردانی خود را ار دانشگاه ایالتی لوییزیانا دریافت کرده است. همچنین وی از دانشکده ی آنلاین دانشگاه فینیکس مدرک مدیریت ام بی اَی و از دانشگاه بَری نیز مدرک دکترای آموزش دریافت کرده و ورزش حرفه ای نتوانسته او را از تحصیل دور سازد.

 


 

۹- استیفن هاوکینگ (Stephen Hawking): بهره ی هوشی ۱۶۰

Carmencitta-The-New-Einstein-Stephen-Hawking-2-w700

 

شاید او نیازی به معرفی کردن نداشته باشد زیرا استیفتن هاوکینگ را به عنوان یکی از باهوش ترین نابغه های زنده ی دنیا می شناسند.

 


 

۱۰- کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino): بهره ی هوشی ۱۶۰

quentin-tarantino-iq-1-w700

 

اگر چه تارانتینو در دوران دبیرستان از مدرسه اخراج شد اما بدون شک وی یکی از باهوش ترین و با استعدادترین چهره های مشهور هالیوود به شمار می آید. او فیلم های معروف و پرفروش بسیاری را کارگردانی و تولید کرده است.

 


 

۱۱- شارون استون (Sharon Stone): بهره ی هوشی ۱۴۸

sharon-stone-iq-w700

 

شارون در سن ۱۵ سالگی از دانشگاه ادینبورو در پنسیلوانیا بورسیه ی تحصیلی دریافت کرد و در این دانشگاه در رشته ی نویسندگی و هنرهای زیبا تحصیل کرده است.

 


 

۱۲- اشتون کاچر (Ashton Kutcher): بهره ی هوشی ۱۶۰

ashton-kutcher-iq-768x565-w700

 

اشتون کاچر قبلا از دانشگاه ام آی تی بورسیه ی تحصیلی دریافت کرده بود اما به دلایلی نتوانست در این دانشگاه تحصیل کند. بعد از آن وی در رشته ی مهندسی زیست شیمی در دانشگاه آیووا (Iowa) به تحصیل پرداخت ولی بعد از مدتی به خاطر بازیگری دانشگاه را رها کرد.

 


 

۱۳- نیکول کیدمن (Nicole Kidman ): بهره ی هوشی ۱۳۲

Nicole-Kidman-Photos-w700

 

نیکول کیدمن در هاوایی به دنیا آمد و پدرش استاد دانشگاه بوده است. وی مدتی را به عنوان محقق مشغول به کار بود و بعد از آن در کالج هنر دانشگاه ویکتوریا در استرالیا مشغول به تحصیل شد.

 


 

۱۴- اِما واتسون (Emma Watson): بهره ی هوشی ۱۳۸

emma_0-w700

 

پدر و مادر اِما حقوقدان هستند و خود او نیز در دانشگاه براون در رشته ی زبان انگلیسی تحصیل کرده است.

 


 

۱۵- نولان گولد (Nolan Gould): بهره ی هوشی ۱۵۰

nolan-gould-iq-w700

 

این بازیگر در سریال «خانواده ی امروزی» (Modern Family) نقش یک پسر نسبتاً خنگ را بازی می کند اما در واقعیت فرد باهوشی است و در انجمن منسا (Mensa) عضویت دارد که گروهی متشکل از افراد نخبه است.

 


 

۱۶- سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone): بهره ی هوشی ۱۶۰

sylvester-stallone-iq-w700

 

راکی معروف از آن چه که به نظر می رسد باهوش تر بوده و ضریب هوشی او ۱۶۰ اعلام شده است.

 


 

۱۷- ناتالی پورتمن (Natalie Portman): بهره ی هوشی ۱۴۰

Natalie-Portman-w700

 

او زیبایی و هوش بالا را همزمان دارد. ناتالی پورتمن در سال ۲۰۰۳ مدرک کارشناسی خود در رشته ی روانشناسی را از دانشگاه هاروارد دریافت کرده است.

 


 

۱۸- استیو مارتین (Steve Martin): بهره ی هوشی ۱۴۲

steve-martin-1-w700

 

استیو مارتین تنها یک مرد بامزه نیست بلکه هوش بالایی نیز دارد. او در رشته ی فلسفه تحصیل کرده و در دانشگاه یو سی ال اَی نیز رشته ی تئاتر خوانده است.

 


 

۱۹- مت دیمون (Matt Damon): بهره ی هوشی ۱۶۰

matt-damon-iq-w700

 

مت دیمون در دانشگاه هاروارد برای مدتی مشغول به تحصیل بود اما بعداً آنجا ترک کرد. او بخشی از فیلمنامه فیلم «ویل هانتینگ خوب» (Good Will Hunting) را به عنوان قسمتی از تکالیف خود در کلاس زبان انگلیسی نوشته است.

 


 

۲۰- برد پیت (Brad Pitt): بهره ی هوشی ۱۲۶

 

brad-pitt-iq-w700

 

برد پیت یک پیشینه ی کاملاً آکادمیک دارد و در سال ۱۹۸۲ در رشته ی روزنامه نگاری با گرایش تبلیغات در دانشگاه میسوری مشغول به تحصیل شد اما تنها دو هفته قبل از این که مدرک خود را دریافت کند انصراف داده و به لس آنجلس نقل مکان کرد و به شرکت در کلاس های بازیگری پرداخت و چند شغل نیز عوض کرد.

 


 

۲۱- مایکل جوردن (Michael Jordan): بهره ی هوشی ۱۵۴

62c5efd3-fa55-464b-8ee5-9a3e2543c830-w700

 

مایکل جوردن در سال اول حضور خود در دانشگاه کارولینای شمالی از ادامه ی تحصیل انصراف داده و وارد دنیای بسکتبال ان بی اَی شد. وی در سال ۱۹۸۶ به دانشگاه برگشت و مدرک خود را در رشته ی جغرافیا دریافت کرد.

 


 

۲۲- دَیو داچوونی (Dave Duchovny): بهره ی هوشی ۱۴۷

david-duchovny-iq-w700

 

داچوونی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه پرینستون دریافت کرده است. بعد از آن در رشته ی ادبیات انگلیسی در دانشگاه ییل مشغول به تحصیل شد اما دوره ی دکترای خود را نیمه کاره رها کرد.

 


 

۲۳- جین سیمونز (Gene Simmons): بهره ی هوشی ۱۱۷

Gene-Simmons-to-women-Stop-depending-on-men-w700

 

جین سیمونز خواننده ی معروف سبک راک را به خاطر نقاشی خندان روی چهره اش می شناسند و بعید است کسی او را در دانشکده ی سولیوان کانتی که مدرکش در آموزش را در آن جا دریافت کرده بشناسد.

 


 

۲۴- تامی لی جونز (Tommy Lee Jones): بهره ی هوشی ۱۳۵

tommy-lee-jones-iq-w700

 

تامی لی جونز برنده ی جایزه ی اسکار با نمره ی عالی در رشته ی زبان انگلیسی از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شده است.

 


 

۲۵- اندرسون کوپر (Anderson Cooper): بهره ی هوشی ۱۲۳

anderson-cooper-iq-w700

 

اندرسون کوپر که مخاطبان شبکه ی خبری سی ان ان او را به خوبی می شناسند در رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل از دانشگاه ییل فارغ التحصیل شده است.

 


 

۲۶- دکستر هالند (Dexter Holland): بهره ی هوشی ۱۶۰

dexter-holland-recording-artists-and-groups-photo-u3-w700

 

این خواننده ی اصلی گروه موسیقی آف اسپرینگ (The Offspring) در کمال تعجب مدرک کارشناسی ارشد در رشته ی زیست شناسی مولکولی از دانشگاه کارولینای جنوبی دارد.

 


 

۲۷- بیل کلینتون (Bill Clinton): بهره ی هوشی ۱۳۷

bill-clinton-iq-w700

 

بیل کلینتون رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا تاریخچه ی آکادمیک بسیار گسترده ای دارد. او در دانشکده ی حقوق دانشگاه ییل تحصیل کرده و همان جا با هیلاری آشنا شد. علاوه بر این وی در دانشگاه جرج تاون نیز تحصیل کرده است.

 


 

۲۸- کونان اوبراین (Conan O’Brien): بهره ی هوشی ۱۶۰

enhanced-28564-1395259949-5-w700

 

این مجری معروف تلویزیونی در رشته ی تاریخ و ادبیات آمریکا از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شده است.

 


 

۲۹- رووان اتکینسون (Rowan Atkinson): بهره ی هوشی ۱۷۸

rowan-atkinson-recording-artists-and-groups-photo-u11-768x511-w700

 

اتکینسون که همه او را به عنوان مستر بین احمق می شناسند در رشته ی مهندسی برق در دانشگاه نیوکاسل تحصیل کرده است.

 

 


 

۳۰- کوین اسپیسی (Kevin Spacey): بهره ی هوشی ۱۳۷

 

kevin-spacey-iq-w700

 

اسپیسی در رشته ی تئاتر تحصیل کرده است اما دو سال بعد از ورود به دانشگاه تحصیل را به خاطر بازی کردن در تئاتر برادووی و بعداً هالیوود رها کرد. وی تاکنون موفق شده جایزه اسکار و تونی را بدست آورد.

 


 

۳۱- کیت بَکینسَیل (Kate Beckinsale): بهره ی هوشی ۱۶۰

kate-beckinsale-image2-w700

 

کیت در یادگیری زبان مهارت دارد و در حال حاضر به ۴ زبان زنده دنیا تسلط دارد. وی در رشته ادبیات فرانسه و روسیه در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرده و به زبان آلمانی نیز تسلط دارد.

 


 

۳۲- ادوارد نورتون (Edward Norton): بهره ی هوشی ۱۳۴

edward-norton-iq-w700

 

ادوارد نورتون در رشته ی تاریخ در دانشگاه ییل تحصیل کرده است.

 


 

۳۳- هیلاری کلینتون (Hillary Clinton): بهره ی هوشی ۱۴۰

hillary-clinton-iq-w700

 

هیلاری رودهام کلینتون وزیر امور خارجه ی سابق و از سناتورهای ایالات متحده ی آمریکا است و از دانشگاه ییل در رشته ی حقوق مدرک دکتری دارد.

 


 

۳۴- کالین فیرث (Colin Firth): بهره ی هوشی ۱۴۱

colin-firth-iq-w700

 

فیرث در دانشکده ی باروین پِوِریل (Barvin Peveril) در انگلستان تحصیل کرده و یک مقاله ی علمی در مورد مغز انسان نیز نوشته است.

 


 

۳۵- جودی فاستر (Jodie Foster): بهره ی هوشی ۱۳۲

jodie-foster-iq-w700

 

جودی رزومه ی فوق العاده ای دارد. وی دوران کارشناسی خود را در دانشگاه ییل به رتبه ی عالی به پایان رسانده است و به زبان فرانسه نیز تسلط دارد.

 


 

۳۶- چارلز داروین (Charles Darwin): بهره ی هوشی ۱۶۵

charles-darwin-iq-w700

 

چارلز داروین یک طبیعت شناس و زیست شناس مشهور انگلیسی بود که به خاطر نظریه ی تکامل خود که به تئوری داروین نیز معروف است شناخته می شود. داروین یک نابغه بود و نظریات او بعد از چندین سال هنوز هم در دانشگاه ها تدریس می شوند.

 


 

۳۷- لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci): بهره ی هوشی ۲۲۰

leonardo-da-vinci-iq-w700

 

او را به نام «نابغه ی جهانی» می شناسند و در رشته های مختلفی مانند نقاشی، مجسمه سازی، معماری، علوم و موسیقی مهارت داشت. بیش از همه او به عنوان مخترعی بزرگ شناخته می شود. دو نمونه از نقاشی های معروف او تابلوی «مونا لیزا» و «شام آخر» هستند.

 


 

۳۸- بیل گیتس (Bill Gates): بهره ی هوشی ۱۶۰

bill-gates-iq--w700

 

بیل گیتس مدیر عامل سابق شرکت مایکروسافت ثروتمندترین مرد جهان به شمار می آید. وی به طبیعت علاقه ی فراوانی دارد و انسان دست و دلباز و نیکوکاری نیز است.

 


 

۳۹- ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin): بهره ی هوشی ۱۳۴

vladimir-putin-iq-w700

 

پوتین که از سال ۲۰۱۲ برای دوره ی دوم رییس جمهور روسیه شده است در دوران دبیرستان زبان آلمانی خوانده و به این زبان تسلط کامل دارد. سپس در دانشگاه لنینگراد حقوق خوانده و در سال ۱۹۷۵ فارغ التحصیل شده است. وی به مدت ۱۶ سال به عنوان مامور مخفی سرویس کا گ ب مشغول به کار بوده و در سال ۱۹۹۱ وارد دنیای سیاست شد.

 


 

۴۰- جورج دبلیو بوش (George W. Bush): بهره ی هوشی ۱۲۵

george-w-bush-iq-w700

 

در دورارن ریاست جمهوری جورج بوش پسر رسانه ها هوش بالای وی را به خاطر اشتباهات لفظی اش مورد تردید قرار می دادند. اگر چه وی در میان روسای جمهور ایالات متحده آمریکا از لحاظ بهره ی هوشی در رتبه بالایی قرار ندارد اما بهره هوشی او نسبتا خوب برآورد می شود.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه